UCZYMY SIĘ DLA ŻYCIA, NIE DLA SZKOŁY
- Dbamy o relacje
- Cenimy wiedzę
- Stawiamy na współpracę
- Wspieramy talenty
Aktualności
Co nowego w szkole?Uroczyste Zakończenie Roku
- 26.06.2026
W dzisiejszy upalny czerwcowy dzień społeczność naszej szkoły uroczyście zakończyła rok szkolny 2025/2026. Podczas apeli dla klas I–IV oraz V–VIII podsumowano miesiące pełne nauki, pracy i wspólnych sukcesów. Uczniowie wyróżniający się wysokimi wynikami w nauce odebrali z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Dorobiały i Pani Wice-Dyrektor Marty Richter Lesickiej świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody a ich rodzice listy gratulacyjne.
- Uroczyste Zakończenie Roku: Czytaj więcej
Pożegnanie Zerówki🌹
- 26.06.2026
Dnia 19.czerwca 2026 roku w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego oddziału przedszkolnego 0a. Na tę szczególną okazję zostali zaproszeni: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Koordynator Projektu „Akademia Nowych Umiejętności”, a także wszyscy nauczyciele i specjaliści pracujący z dziećmi w zerówce.
Motywem przewodnim spotkania były „Nasze zerówkowe wspomnienia”, które towarzyszyły uczestnikom przez cały przebieg uroczystości. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia wychowawcy grupy 0a, który z sentymentem podsumował minione dziesięć miesięcy wspólnej nauki, zabawy i codziennych sukcesów dzieci.
Następnie zaprezentowano wzruszającą prezentację multimedialną nawiązującą do motywu przewodniego uroczystości. Była ona pełna pięknych wspomnień, wyjątkowych chwil oraz uśmiechu. Szczególne emocje wzbudził humorystyczny wywiad z- Pożegnanie Zerówki🌹: Czytaj więcej
Witajcie wakacje
- 24.06.2026
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli na uroczyste zakończenie roku szkolnego.
26 czerwca spotykamy się po raz ostatni w roku szkolnym 2025/2026. Z tej okazji odbędą się apele i krótkie spotkania w klasach z wychowawcami.
Poniżej przedstawiamy harmonogram dnia:
Apel dla klas I-IV - rozpoczyna sie o godz.8.00. przed budynkiem szkoły.
- Witajcie wakacje: Czytaj więcej
Czytają, że hej!
- 25.06.2026
Z radością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas I-III. Bezkonkurencyjna w tym roku okazała się uczennica 1b Matylda Puzio. Gratulujemy!
Matylda Puzio przeczytała w tym roku szkolnym ponad 90 książeczek i bajek. Tym samym zapracowała na tytuł najlepszego czytelnika roku szkolnego 2025/2026. Tuż za nią II miejsce przypadło uczniowi 1c i uczennicy 2b.
- Czytają, że hej!: Czytaj więcej
Badajmy się
- 22.06.2026
Prosimy o zaponanie się z pismem Ministerstwa Zdrowia skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci oraz młodzieży, dotyczące profilaktycznej opieki zdrowotnej.
- Badajmy się: Czytaj więcej
Gala Talentów i Umiejętności „Jabłko Sendlerowej”
- 22.06.2026
18 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Talentów i Umiejętności „Jabłko Sendlerowej” – wyjątkowe wydarzenie będące okazją do uhonorowania uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą, zaangażowaniem, osiągnięciami oraz postawą godną naśladowania.
Podczas gali nagrodzono ponad 300 uczniów, doceniając ich systematyczność, wytrwałość i rozwijanie własnych pasji. Wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: Najlepszy Uczeń/Najlepsza Uczennica, Największe Osiągnięcia, Talent Sportowy, Frekwencja, Czytelnictwo oraz Wolontariat.
- Gala Talentów i Umiejętności „Jabłko Sendlerowej”: Czytaj więcej
Biofeedback w Naszej Szkole
- 19.06.2026
Biofeedback w naszej szkole – wsparcie koncentracji, emocji i rozwoju uczniów W naszej szkole realizowane są zajęcia z wykorzystaniem metody biofeedback, które odbywają się dzięki udziałowi szkoły w projekcie „Dostępna Szkoła”. To właśnie w ramach tego projektu placówka otrzymała możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój uczniów oraz tworzenia jeszcze bardziej przyjaznego i dostępnego środowiska edukacyjnego.
- Biofeedback w Naszej Szkole: Czytaj więcej
Świetlik
- 19.06.2026
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik. Chętni uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik. Była to wyjątkowa okazja do rozwijania ciekawości świata, poszerzania wiedzy oraz sprawdzenia swoich umiejętności w zadaniach wymagających spostrzegawczości, logicznego myślenia i naukowego podejścia.Z ogromną radością informujemy, że Ignacy Rajch został laureatem III miejsca, uzyskując jednocześnie najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych naukowych wyzwań.Do konkursu uczniów przygotowywały panie:
- Świetlik: Czytaj więcej
Wycieczka pełna przygód
- 19.06.2026
W piątek, 12 czerwca, uczniowie klas 7a i 6a, wraz z paniami Anną Konopnicką, Agnieszką Bażycką oraz Barbarą Bielawską, wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do Twierdzy Srebrna Góra oraz Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania imponującej Twierdzy Srebrna Góra. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o historii tego niezwykłego miejsca, a szczególne emocje wzbudził pokaz wystrzału z historycznej broni i armaty. Nie zabrakło również pięknych widoków oraz okazji do poznania tajemnic jednej z największych górskich twierdz w Europie.Kolejnym punktem programu była Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Podczas zwiedzania uczniowie mogli podziwiać niezwykłe formy naciekowe oraz poznać historię odkrycia jaskini. Przewodnik chętnie odpowiadał na liczne pytania, a ciekawość uczestników nie miała końca.Po dniu pełnym atrakcji przyszedł czas na chwilę
- Wycieczka pełna przygód: Czytaj więcej
