Życzymy wszystkim wesołych, dobrych, zdrowych świąt, udanych ferii świątecznych i jak najlepszego nadchodzącego roku.
Jasełka
Klasa 2d i dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przepiękny występ jasełkowy. Wspólnym śpiewaniem kolęd rozpoczęliśmy ferie świąteczne.
154Wzruszające, wesołe i barwne przedstawienie powstało dzięki zaangażowaniu Pani Joanny Misiuny i Pani Kingi Furgał, które przygotowały swoich uczniów. Dekoracje i stroje to z kolei zasługa rodziców. Bardzo dziękujemy i życzymy wesołych świąt!
Uwaga! Konkurs
Zaproszamy wszystkich śpiewających uczniów, śpiewające grupy, zespoły oraz klasy na Szkolny Konkurs Kolęd.
Konkurs odbędzie się 11 stycznia 2024r. (czwartek). Szczegółowy harmonogram oraz godzinę rozpoczęcia występów zostana podane po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń.
1. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 5.01.2024 r.
2. W konkursie udział może wystąpić cała klasa, zespół, duet lub solista.
3. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel lub uczniowie występujący w konkursie. Można napisać wiadomość do Pani katarzyny Suchańskiej, która organizuje konkurs, ze zgłoszeniem w mobidzienniku lub zgłosić się osobiście w pierwszym tygodniu stycznia (wtorek, czwartek sala 307).
4. Bardzo prosimy, aby w zgłoszeniu mailowym napisać, jaki podkład muzyczny zostanie wykorzystany - a capella (brak podkładu), podkład mp3 (pendrive lub płyta), instrumenty muzyczne. Oraz tytuł prezentowanego utworu.
5. W konkursie można zaśpiewać kolędę, pastorałkę, piosenkę świąteczną lub piosenkę o zimie.
Szczegółowe ważne informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który znajduje się w załączeniu. W razie pytań prosimy o konktakt z Panią Suchańską.
U Mikołaja
Uczniowie z klas 5a i 5b odwiedzili Świętego Mikołaja. Przy okazji nauczyli się piec tradycyjne pierniki i nakarmili sarenkę.
14Cukierek albo piernik
Zwykle to Mikołaj przychodzi do dzieci. Tym razem dzieci odwiedziły Świętego. Niestety, zachowywały się dość głośno, co go spłoszyło. Uczniom klas 5a i 5b nie pozostawało więc nic innego, jak podjąć próbę zwabienia Mikołaja korzennym aromatem słodkich pierników.
W miejscowości Czwórka, trafiliśmy do urokliwego miejsca pod nazwą Warsztatownia Kulturka u stółka, gdzie powitały nas przemiłe panie Ola, Karolina, które wprowadziły nas w tajniki wypieku tradycyjnych ciasteczek.
W trakcie ozdabiania łakoci kolorowym lukrem przez ogromne okno dojrzeliśmy postać w czerwonym stroju przemykającą wśród drzew rozciągającego się nieopodal lasu.
Zarzuciwszy na siebie kurtki, ruszyliśmy na poszukiwanie uciekiniera, którym okazał się Mikołaj. Gdy udało się nam go dogonić, wspólnie nakarmiliśmy Marzenkę, sarenkę o niepohamowanym apetycie na marchew, kapustę i suszone pieczywo.
Do ciepłego pomieszczenia wróciliśmy wraz ze Świętym, którego usadzono w stylowym fotelu, i który cierpliwie pozował do zdjęć, przyjmując jednocześnie szeptane na ucho prośby i życzenia świąteczne.
Na koniec zapakowaliśmy własnoręcznie przygotowane i ozdobione pierniczki w celofanowe torebki i ruszyliśmy w drogę powrotną.
To był bardzo miło spędzony czas odpoczynku od trudów szkolnego życia.
Słodki kiermasz
12 grudnia odbył się III Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Stoiska przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele z klas I-III.
83Na kiermaszu królowały słodkości i rękodzieło. były też loterie fantowe, fotobudka, ogromny dmuchaniec, gorąca czekolada, wata cukrowa i robione na miejscu gofry.
Klasy I-III przygotowały przepiękne i bardzo pomysłowe towary do sprzedaży i dekoracje. Wszystkie stoiska oceniała komisja konkursowa, które teraz wyłoni najpiękniejszy kram świąteczny.
Kiermasz trwał od 8.00. rano i zakończył się słodką wywiadówką dla rodziców.
Po lekcjach
W tym roku szkolnym prawie 250 uczniów uczestniczy w zajęciach świetlicy szkolnej. Zobaczcie, jak w szkole spędzamy czas po lekcjach.
28W tym roku szkolnym 247 uczniów spędza czas po lekcjach w świetlicy szkolnej. Pracujemy zgodnie z kalendarzem imprez i świą nietypowych oraz planem pracy światlicy.
We wrześniu przeprowadzono we wszystkich grupach rozmowy o bezpieczeństwie podczas zabaw i zasadach tworzenia i podtrzymywania dobrych relacji. Ponadto, we wrześniu przeprowadzono m.in. zajęcia dotyczące ekologii. Uczniowie otrzymali czasopisma utrwalające wiedzę o segregacji śmieci.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych tematycznie związanych z aktualną porą roku. Ale też korzystaliśmy z pieknej pogody i dużo czasu spędziliśmu na placach zabaw i boisku szkolnym.
Świetlica czynnie włącza się w akcje szkolne: np. "Przerwa na czytanie" miała również kontynuację na świetlicy szkolnej: uczniowie słuchali opowiadań czytanych przez nauczycieli. W najmłodszej grupie świetlicowej w klasach I odbył się Dzień Chłopaka, a z okazji Dnia Edukacji Narodowej wykonaliśmy laurki dla nauczycieli.
Od początku grudnia we wszystkich salach świetlicowych pojawiają się dekoracje zimowe i świąteczne.Podczas zajęc światlicy uczniowie mają możliwość odrabiać zadania domowe, a także uczestniczyć w programach edukacyjnych dla poszczególnych grup wiekowych: klasy pierwsze w programie Lapbookowa nauka - cztery pory roku, klasy II - w zajęciach "O wartościach - opowiadania o ważnych sprawach". Zabawy z Kinezjologią edukacyjną odbywają się z klasami III. Uczestnikami programów "Asy internetu" oraz "Zróbmy sobie arcydziełko" są klasy III-VI.
Praca z sercem
5 grudnia obchodzimy dzień osób, które lubią i chcą pomagać. Wszystkim wolonatriuszom życzymy wszystkiego najlepszego.
Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ dzień ten obchodzony jest od 1986 roku.
Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. W XVIII i XI wieku zaczęły zaś pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne skupione nie tylko na pomocy w miejscach działań wojennych, ale również w wymiarze lokalnym. Oczywiście nie oznacza to, że ludzie wcześniej sobie nie pomagali. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
W naszej szkole działa grupa wolonatriuszy poMocni, Których prowadzi Pani Joanna Piotrowska.
Dziękujemy i gratulujemy naszym wszystkim szkolnym WOLONTARIUSZOM!!!
Pożegnanie
Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarła Pani Małgorzata Szymańska, ceniona i lubiana nauczycielka muzyki, założycielka zespołu Carmen Alacre.
Żegamy dziś nauczycielkę i wykładowczynię, która stworzyła i przez wiele lat prowadziła wielokrotnie nagradzany zespół muzyki dawnej Carmen Alacre oraz Chór Szkolny Cantore Julii Ducis. Wielu pokoleniom uczniów z pasją przekazywała miłość do muzyki.
Msza pogrzebowa odbędzie się 6 grudnia o godz. 12.00. w kościele pw. św. Jadwigi w Dobroszycach, a pogrzeb na cmentarzu przy ul . Czereśniowej.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie