• AKTUALNOŚCI

          • Pasowanie pierwszych klas
            • Pasowanie pierwszych klas

            • Naszej szkole przybyło 84 pełnoprawnych uczniów: dziś pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystości ślubowania i pasowania.

              W uroczystrości pasowania wzięli udział ucznowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Urządu Gminy w Dobroszycach oraz inspektor ds. oświaty p. Katarzyna Koreń. 

              Pasowanie przeprowadziała dyrektor szkoły p. Agnieszka Dorobiała, która apelowała do rodziców o wspieranie swoich dzieci w nauce i nakłanianie ich do systematycznej pracy. 

              Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Misiuną, Agatą Klimkowską, Teresą Hold i Jolantą Łuczyk  przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, który wykonali perefekcyjnie za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Otrzymali również upominki ufundowane przez wójta gminy oraz książki. 

              Po apelu uczestnicy spotkania rozeszli się do swoich klas, by przy słodkim poczęstunku dalej świętować ten ważny dzień. 

          • Czytanie dla Sendlerowej
            • Czytanie dla Sendlerowej

            • 17 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

              Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, które czytali podczas przerw. Do akcji włączyli się: Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Dyrektor Szkoły Agnieszka Dorobiała oraz koordynator wielu projektów w GCK Ewa Mielcarek.Przeczytali uczniom fragmenty z życia i działalności Ireny Sendlerowej, patronki naszej szkoły, której święto obchodzimy w październiku.

          • Pamięć o Kresach
            • Pamięć o Kresach

            • Szkolny Wolontariat do 27 październiak zbiera białe i czerwone znicze, które zapłoną na polskie cmentarzach za naszą wschodnią granicą.

              Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich i przyjaciół pozostawiło na Kresach. Dolnośląscy uczniowie od kilku lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze, aby w ten sposób zainaugurować kolejną edycję akcji prowadzonej we współpracy z TVP Wrocław - MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

               

              Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów, ich rodziców i nauczycieli z prośbą o włączenie się do tej pięknej akcji i podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej, którą przekażemy do siedziby Telewizji Wrocław przy ul. Karkonoskiej 8. Znicze zapłoną na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, jak również na wszystkich 50 polskich cmentarzach na Ukrainie. Delegacje uczniów wyjadą na początku listopada z ekipą STUDIA WSCHÓD TVP, aby w różnych miejscach Ukrainy zapalić ognie pamięci na grobach naszych pradziadów i bohaterów narodowych.

               

              Znicze prosimy przynosić do dnia 27 października do sali nr 220.

               

              Za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy.

               

              Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

               

          • Apel i życzenia
            • Apel i życzenia

            • Dziś z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Uczniowie przygotowali wiersze, skecze i piosenki, a Rada Rodziców kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły.

              Występy artystyczne przygotowały klasy 3a, 3b, 4a i 4b przy pomocy wychowawczyń: p. Hanny Bielaszewskiej, Dobrosławy Sołtys, Agnieszki Bażyckiej i Agnieszki Firmanty. Oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Kochańska Tuła i Agata Klimkowska z zespołem szkolnym oraz p. Anna Białek z szkolnym chórem. 

              Apel prowadziła Jagoda Stawska z kl. 8a, która w imieniu uczniów złożyła podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. 

              - Dziękujemy za pomoc w odkrywaniu mocnych stron i poszukiwaniu siebie. Dziękujemy za radośc z naszych sukcesów i wspracie w trudnych chwilach - mówiła przewodnicząc a szkolnego samorządu. 

              W tym ważnym dniu dla całej szkolnej społeczności odwiedził nas były Dyrektor szkoły pan Leszek Waluk. 

              Za przygotrowanie uroczystości wszystkim zaangażowanym podziękowała pani Dyrektor Agnieszka Dorobiała. 

          • 2c w rezerwacie przyrody
            • 2c w rezerwacie przyrody

            • Uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach w Rezerwacie  Przyrody ,,Stawy  Milickie". Obserwowali ptaki, spotkali się z ichtiologiem, zwiedzili zwierzyniec i Muzeum Rybactwa.

              Uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach w Rezerwacie  Przyrody ,,Stawy  Milickie" wchodzącego w skład Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy zaliczanego do najcenniejszych ekosystemów na świecie.

              Pan Arkadiusz Berger - ichtiolog - specjalista od ryb, przekazał uczniom wiele ciekawych informacji o rybach hodowanych w kompleksie Ruda Sułowska. Podczas wyprawy wokół stawów dzieci korzystając z lornetek obserwowały miejsca bytowania kaczek, łabędzi, zimorodków, czapli, kormoranów. 

              Uczniowie zobaczyli też zwierzyniec, ścieżkę zmysłów i obejrzeli eksponaty zgromadzone w Muzeum Rybactwa.

              Po pełnym emocji dniu z apetytem zjedli obiad w ,,Gospodzie 8 ryb" w Rudzie Sułowskiej.

              Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

          • Ćwiczymy i utrwalamy
            • Ćwiczymy i utrwalamy

            • 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

               

               

              7 października obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej  cyklicznej akcji było propagowanie niekonwencjonalnej formy nauczania – uczenia się matematyki, a w szczególności utrwalenia przykładów z tabliczki mnożenia.  

              Tego dnia uczniowie klas starszych przypominali sobie różnorodne techniki obliczeń z tabliczki mnożenia wykonując ćwiczenia oraz rozwiązując zadania, zagadki i łamigłówki powiązane z mnożeniem.

              Natomiast uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczno- matematyczne, których celem było wymyślenie rymowanki ułatwiającej zapamiętanie trudnych przykładów z tabliczki mnożenia. Do ułożonych wierszyków uczniowie wykonywali powiązane z nim kolorowe ilustracje. Dzięki takiej akcji uczniowie mieli okazję utrwalić  wiedzę.

                                                                                                              Nauczyciele matematyki.

          • Na tropie prehistorii
            • Na tropie prehistorii

            • Uczniowie z 2b i 2d odwiedzili Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu i wzięli udział warsztatach. Wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń.

              06 pażdziernika klasy 2b oraz 2d wzięły udział w wycieczce do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu. Dzieci uczestniczyły w prelekcji nt. życia ludzi i zwierząt w epoce kamienia, zwiedziły wystawy dostępne w muzeum oraz wzięły udział w warsztatach tematycznych.

          • Sprawdźcie się :)
            • Sprawdźcie się :)

            • Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach zDolny Ślązak. Dla chętnych są arkusze treningowe. Warto skorzystać .

              Drodzy uczniowie szkół podstawowych!

              Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić wszystkich uczniów województwa dolnośląskiego do udziału w konkursach zDolny Ślązak. Zachęcam wszystkich uczniów województwa dolnośląskiego do skorzystania z proponowanej oferty i życzę sukcesów oraz satysfakcji z efektów własnej pracy. Jednocześnie wyrażam uznanie dla nauczycieli, którzy systematycznie przygotowują dzieci i młodzież do udziału w konkursach.

              Sposobem na  rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień jest udział m.in. w konkursie zDolny Ślązak, dlatego zachęcamy do wytrwałej pracy w treningu życząc każdemu uczestnikowi odniesienia SUKCESU!

              W w linku poniżej arkusze treningowe z ubiegłych lat.

              ARKUSZE ze wszystkich etapów  znajdziecie pod adresem zdolnyslazak.edu.pl/?site=arkusze

               

              Z wyrazami szacunku Roman Kowalczyk

              Dolnośląski Kurator Oświaty

          • Najlepsi z niemieckiego
            • Najlepsi z niemieckiego

            • Lena Stankiewicz, Jan Orlak i Maja Stolecka zajęli najwyższe miejsca w Szkolnym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Gratulujemy!

              W dniu 28 września odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych, którzy uczą się języka niemieckiego drugi rok. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i wykonywali zadania sprawdzające znajomość zasad pisowni.

              Najwyższe miejsca zajęli: Lena Stankiewicz (I miejsce), Jan Orlak (II miejsce) i Maja Stolecka (III miejsce). Wszystkim gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

          • Warsztaty w Kolejkowie
            • Warsztaty w Kolejkowie

            • W środę 5.10 uczniowie kl. 1b i 2 a odwiedzili największą w Polsce makietę kolejową we Wrocławiu i wzięli udział warsztatach.

              W Kolejkowie dzieci miały możliwość poznania historii Dolnego Śląska, najważniejszych budowli i miejsc turystycznych. Uczniowie przyglądali się miniaturowym ludziom podczas ich pracy czy czasu wolnego a odtworzone ulice Wrocławia, miasta i zabytki Dolnego Śląska pobudziły wyobraźnię dzieci i pozwoliły Im poznać miasto Wrocław z innej perspektywy. Na zakończenie zwiedzania wszyscy uczniowie otrzymali dyplom za udział w warsztatach tworzenia cudownego świata w miniaturze.

          • Konkurs rozstrzygnięty
            • Konkurs rozstrzygnięty

            • Poznajcie laureatów konkursu "Jesienny bukiet". Prace zwycięzców i wyróżnionych można podziwiać na parterze szkoły przy wejściu głównym.

              Konkurs organizowany przez Panią Ewę Hrehorowicz "Jesienny bukiet" rozstrzygnięty!

              Laureaci konkursu to: Jagoda Dobrzaniecka kl. 8a Maja Podczaszyńska kl. 4a Maja Kołodziejczak 2d Gabriel Świrk 1d.

              Wyróżnienia uzyskali: Lilianna Bieniek 5b Bartosz Smaga 5c Filip Adamski 5b Gracjan Orlak 5b Maciej Kotowski 4c Juliusz Sołtowski 5c Bartosz Barzdo 3b Amelia Hernik 1a Pola Rybczyńska 1a Maria Soluk 1b Lena Czternastek 1d Tymoteusz Kalemba 2a Alexandra Hoang 2a Zuzanna Mrowicka 2a Lena Furmańczyk 2b Nina Nowicka 2b

          • Paczka dla zwierzaczka
            • Paczka dla zwierzaczka

            • Do 21 października możemy przekazać dary dla Findacji Oleśnickie Bidy. Szkolny Wolontariat zachęca do włączenia się w akcję.

              4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Aby mądrze i pożytecznie go uczcić zachęcamy  wszystkich do udziału w akcji „Paczka dla zwierzaczka”, wspierającej Fundację Oleśnickie Bidy, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom bezdomnym i potrzebującym pomocy. W oleśnickim schronisku znajdują się nie tylko psy, ale również koty. Akcja trwa do 21 października 2022 roku. Darowiznę dla zwierząt prosimy przekazywać do p. Joanny Piotrowskiej – sala 220.

              Zbieramy:

              • dla psów:

              - suchą i mokrą karmę wieloskładnikową,

               - gryzaki suszone i wędzone,

              - koce do bud,

              - ręczniki,

               - maty,

              - legowiska,

              - woreczki na odchody,

               - środki na odrobaczanie ,

              • dla kotów:

               -  suchą i mokrą kocią karmę wieloskładnikową,

               - domki, legowiska,

              -  drapaki, zabawki,

              - kuwety i żwirki,

               - miseczki,

              - małe kocyki,

              - transportery i klatki,

               -środki na pchły (obroże, spray  i inne specyfiki) i odrobaczanie,

              • środki do pracy w schronisku:

               - środki typu domestos,

              - ręczniki papierowe,

               - rękawice jednorazowe,

               - mocne worki na śmieci (małe i duże),

               - płyny do dezynfekcji,

              - płyny do mycia,

              - mopy,

              -wiadra.

               Będziemy wdzięczni za każda okazaną pomoc. W Fundacji nic się nie zmarnuje.

               

              Szkolne Koło Wolontariatu  PoMocni

               

          • 3c w krainie wulkanów
            • 3c w krainie wulkanów

            • Klasa 3c odwiedziła centrum edukacyjne w Myśliborzu, uczyli się o wulkanach, wzięli udział w  warsztatach i wędrowali przez wąwóz myśliborski.

              Wyjazd do CEEiK Salamandra w Międzyborzu . Uczniowie Klasy 3c w dniach 28-29.09 przebywali w Międzyborzu, gdzie brali udział w warsztatach w CEEiK Salamandra . Mali odkrywcy dowiedzieli się jak wybuchają wulkany, jakie zwierzęta można spotkać w polskich lasach, wykonali także glicerynowe mydełka. Po zajęciach grupa wybrała się na szczyt wygasłego wulkanu, gdzie zobaczyli okazałe "organy". Wieczór minął na wesołych grach i zabawach na terenie ośrodka. Drugiego dnia klasa 3c wybrała się z przewodnikiem do wąwozu myśliborskiego , gdzie poznawali różne gatunki drzew i ich właściwości. W drodze powrotnej podziwiali piękną okolicę z wieży widokowej. Była to pierwsza dwudniowa wycieczka, która na pewno zostanie miłym wspomnieniem dla dzie

          • Wrzesień w świetlicy
            • Wrzesień w świetlicy

            • Zapraszamy do obejrzenia relacji z wrześniowych zajęć szkolnej świetlicy. Było dużo zabaw, gier, tańców i artystycznej pracy.

              We wrześniu wszystkie grupy świetlicowe wykonywały jesienne prace plastyczne. Uczniowie ozdobiali tablice w swoich salach i wykonywali upominiki dla swocih bliskich. We wrześniu rozpoczęły się w świetlicy Ogólnopolskie Projkety Edukacyjne "Zabawy sztuką" oraz "Cztery Pory Roku" dla uczniów klasy 2, 3, 4 i 5. A także projket dla dzieci z klas 1 "Bez złości mamy więcej radości". 

              W pierwszym miesiącu szkoły pogoda nam sprzyjała. Wiele godzin spędzialiśmy na dworze. Ucznowie grali w piłkę, malowali, odpoczywali, bawili się na placu zabaw. W prace świetlicy zaangażowany jest Wolontariat Szkolny, czyli uczniowie klasy 8a: Jagoda Dobrzaniecka, Emilia Papis, Marcel Smardz, Zofia Holak. Prowadzone przez nich zabawy i tańce na powietrzu są uwielbiane przez uczniów młodszych klas. Dziękujemy bardzo!

              Czas na światlicy, to także relaks, pogadanki, czytanie książek, oglądanie bajek, odrabianie zadań domowych i możliwość nawiązywania przyjaźni pozaklasowych.​​​​​

          • Ósme klasy przed wyborem
            • Ósme klasy przed wyborem

            • We wrześniu w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie z klasy 8a, 8b odwiedzili firmę PENNY- DOBROSZYCE.

              W dniach 26 i 27 września, uczniówie klas ósmych Szkoły Podstawowej imienia Ireny Sendlerowej w Dobroszycach odwiedzili firmę PENNY-DOBROSZYCE.

              Pan Łukasz Misterowicz oprowadził uczniów po firmie i opowiedział o historii PENNY-DOBROSZYCE,  produktach, strukturze oraz możliwościach odbycia praktyk zawodowych, szkolnych oraz ewentualnej współpracy.

              Event w firmie PENNY zorganizowała Pani Justyna Hołdyńska, która prowadzi z uczniami zajęcia doradztwa zawodowego.  

              Wszystkim uczestnikom wycieczki pracownicy PENNY życzyli sukcesów w szkole, zdanych egzaminów i mądrych decyzji w wyborze dalszej edukacji.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach
        • 71 314 11 25 sekretariat wew. 10 lub kom. 512 532 870; dyżurka wew. 13; psycholog wew. 20; pedagog wew. 21; logopeda wew. 16; higienistka wew. 15; biblioteka wew. 18;
        • Dobroszyce 56-410, ul. Parkowa 5, 56-410 Dobroszyce Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych