• Koniec roku

• ​​​​​​​Uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wydarzenia.​​​​​​​

Podczas apelu przemawiała p. dyrektor Agnieszka Dorobiała oraz wójt gminy Artur Ciosek. W uroczystości udział wzięli równiez Katarzyna Koreń, inspektor ds. oświaty oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Wszystkim dziękujemy za całaroczną pracę i życzymy dobrego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

• Idą w świat

• 23 czerwca podczas apelu pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów. Powodzenia i do zobaczenia na nowych ścieżkach!

W tym roku mury naszej szkoły opuściły cztery klasy ósme. Podczas apelu absolwenci złożyli ślubowanie, następnie przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali krótkie programy artystyczne. Ucznowie z najlepszymi wynikami w nauce odebrali nagrody, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wyróżniono także uczniów, którzy działali w szkolnym wolontariacie oraz tych, którzy reprezentowali szkołę na zawodach sportowych.

Swoje klasy pożeganały wychowawczynie: 8a - p. Agnieszka Sosińska, 8b - p. Ewa Bierska, 8c - p. Marzena Gołąb, 8d - Joanna Król - Borecka.

• Pożegnania

• 23 czerwca pożegnaliśmy pracowników szkoły, którzy odchodzą na emeryturę lub zmieniają miejsca pracy oraz przedwodniczącą rady rodziców.

W tym roku na emeryturę odchodzi p. Barbara Szypa, lubiana bardzo przez uczniów nauczycielka języka polskiego. Ze szkołą rozstaje się również p. Dorota Ciosek z działu obsługi szkoły.

Żegnamy się także z p. Martą Pilipiuk, któa przez 10 lat pełniła funkcję przewodniczącej Rady Rodziców w naszej szkole.

Ponadto, ze szkoły odchodzą również: z p. Rafał Kwiecień i p. Anna Rychlak, matematycy oraz p. Anna Białek, nauczycielka muzyki.

Dziękujemy za Waszą pracę, życzymy wszystkiego dobrego i radości z nowych życiowych wyzwań!

p. Dorota Ciosek

p. Marta Pilipiuk

p. Anna Rychlak, p. Rafał Kwiecień, p. Anna Białek

• Odbiór świadectw

• Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Żegnamy się 23 czerwca o godz. 9.00.

Plan dnia:

8.00. - Msza św. w kościele św. Jadwigi w Dobroszycach,

9.00. - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0-VIII na hali sportowej,

Po apelu krótkie spotkania w klasach z wychowawcami.

10.15. -10.30. - odjazd do domu klas 0-IV,

11.15. -11.30. - odjazd do domu klas V-VIII.

• Zerówka do szkoły

• 21 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pożegnały się z "zerówką" pięknym przedstawieniem o Królewnie Śnieżce.

Zerówkowicze idą w świat czyli od września do 1 klasy. W środę pożegnały się z przedszkolnymi latami wykonując brawurowo swoje role w przedstawieniu teatralnym na scenie centrum kultury. Było wesoło i nastrojowo. Spotkanie, w któym uczestniczyła p. Dyrektor Agnieszka Dorobiała, p. Kinga Furgał i p. Elżbieta Łodygowska oraz Rodzice zakończył wzruszający film u udziałem naszych zerówkowiczów.

• Szewczyk z 2d

• Klasa 2d razem ze swoją wychowawczynią p. Edytą Przybył przygotowała piękne przedstawienie o Szdewczyku Dratewce.

• Dzień Rodziny

• ​​Za nami kolejny fantastyczny dzień. Święto Rodziny było kolorowe i wesołe. A nasi uczniowie z klas młodszych zaprezentowali sie pięknie.

• Nagrodzeni

• Rozstrzygnięty został szkolny konkurs przyrodniczy i wiedzy ekologicznej. Poznajcie zwycięzców.

Poznajcie zwycięzców szkolnych konkursów.

1. Konkurs przyrodniczy „Ratujmy Ziemię” dla klas IV - V

I miejsce – Hanna Nowak (klasa 4b)

II miejsce – Filip Adamski (klasa 5b)

III miejsce – Hubert Śnieżek (klasa 4c)

1. Konkurs wiedzy ekologicznej dla klas VI – VIII

I miejsce – Patrycja Głaz (klasa 8c)

II miejsce – Emilia Atanasov (klasa 8b)

III miejsce ex aequeo – Magdalena Derlińska (klasa 8b), Natalia Wochna (klasa 8b)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

• Najlepsi w czytaniu

• W dniach 10 - 17 maja w bibliotece szkolnej uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze. W szranki stanęło 96 uczniów.

W konkursie wzięło udział: 23 pierwszoklasistów, 38 drugoklasistów i 25 trzecioklasistów.

Laureaci klasy 1a, b, c, d:

1. Liwia Mierzwa
              2. Hubert Osik
              3. Michał Pierz
              4. Olaf Bieńczyk
              5. Stanisław Jana
              6. Sara Paciorkowska
              7. Zuzanna Huptaś
              8. Zuzanna Świrkowska

Laureaci klasy 2a, b, c, d:

1. Zuzanna Mrowicka.
              2. Bartek Gędziorowski
              3. Grzegorz Andrzejewski
              4. Zuzanna Moczulska
              5. Kornelia Walczak
              6. Ewa Koźmińska
              7. Alicja Budna

Laureaci klasy 3a, b, c

1. Anna Rusiecka
              2. Antonina Tuła
              3. Gabriela Tywończuk
              4. Aleksandra Pawlak
              5. Iga Szymonik
              6. Zuzanna Kaczmarczyk

Wszystkim uczestnikom gratuluję i serdecznie zapraszam do udziału w konkursach organizowanych w bibliotece szkolnej. Byliście dobrzy. Życzę, aby chęć czytania książek rozwijała się w Waszych pragnieniach i przynosiła wiele satysfakcji oraz sukcesów w każdej dziedzinie nauki.

Krystyna Superson

bibliotekarka

• Wspaniały dzień

• Za nami świetna zabawa. Tegoroczny Dzień Dziecka udał się znakomicie. Dopisała pogoda, a atrakcji było co niemiara.