• AKTUALNOŚCI

          • Pokaz jesiennej mody
            • Pokaz jesiennej mody

            • Wczoraj jesień królowała na korzytarzach szkoły. Ucznowie klas 1-3 przygotowali pokaz mody i zachwycili oryginalnością strojów i profesjonalizmem. 

              22 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w "Jesiennym pokazie mody", podczas którego zaprezentowali przygotowane przez siebie kreacje. W tym sezonie królują suknie z kolorowych liści, korale z jarzębiny, wymyślne nakrycia głowy oraz różnobarwne parasole. W modzie także szczególne kolory: pomarańczowy, brązowy, czerwony oraz żółty.

              Podczas pokazu zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Jesienne pejzaże". Piękne prace ozdobiły nasze szkolne korytarze. Gratulujemy zwycięzcom konkursu:

              1 miejsce: Gabriel Świrk

              2 miejsce: Lena Furmańczyk

              3 miejsce: Krzyś Pankowski

              Wszystkim uczestnikom pokazu oraz konkursu serdecznie gratulujemy kreatywności i zaangażowania.

          • 1a i 2c w krainie wulkanów
            • 1a i 2c w krainie wulkanów

            • Klasy 1a i 2c wyprawiły się na "Czerty żywioły". Ucznowie wzięłi udzaił w warsztatach w Sydeckiej zagrodzie Edukacyjnej.

              7 listopada klasy 1a i 2c pod opieką swoich pań:  Agaty Klimkowskiej, Bogusławy Ziernik, oraz  p. Marty Bieńczyk i  p. Katarzyny Włusek udały się do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie na warsztaty laboratoryjne ,, Cztery żywioły".

              Podczas zajęć dzieci doświadczyły jak trzęsie się ziemia, samodzielnie wywołały powódź, uczestniczyły w eksperymentach, zajrzały do wnętrza wulkanu, poznały różne minerały, które kryje wnętrze naszej planety Ziemi. 

              Zadowolone i pełne nowych wrażeń wróciły do domu.  

          • Kasztanki dla hospicjum
            • Kasztanki dla hospicjum

            • Prawie 30 tys. złotych udało się uzyskać w akcji "Kasztanki dla hispicjum". Mamy swój udział w tym sukcesie.

              Druga edycja zbiórki kasztanów dla hospicjum, w której nasza szkoła wzięła udział, zakończyła się wyższą niż w roku ubiegłym kwotą 𝟮𝟵 𝟰𝟬𝟬 𝘇ł.

              Kwota ta, to odpowiednik 36 734 kg kasztanów Akcja podobnie jak w zeszłym roku cieszyła się ogromną popularnością. Udział w akcji wzięło ponad 200 placówek różnego typu, oraz niezliczona liczba osób prywatnych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na poprawę jakości życia podopiecznych objętych opieką hospicyjną w Fundacji.

              𝐃𝐙𝐈𝐄̨𝐊𝐔𝐉𝐄𝐌𝐘!

          • Hymn Polski o 11.11.
            • Hymn Polski o 11.11.

            • Włączyliśmy się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11. w czwartek wszyscy ucznowie i nauczyciele zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.  

          • Strofy o Ojczyźnie
            • Strofy o Ojczyźnie

            • 10 listopada w bibliotece naszej Szkoły odbył się VIII Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Strofy o Ojczyźnie".

              Konkurs jak co roku cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów. Siedemdziesięciu ośmiu uczestników zaprezentowało własną interpretację  wierszy, które treścią nawiązywały do naszej Ojczyzny oraz  historii odzyskania niepodległości.        

                Umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie z klas I-VIII. W konkursie najchętniej i najliczniej uczestniczyły dzieci  klas I-III. Interpretacje poezji były przemyślane, ciekawe w odbiorze i jednocześnie różnorodne. Każdy z recytatorów otrzymał dyplom i słodką niespodziankę przygotowaną przez Radę Rodziców , a laureaci, podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, otrzymali dodatkowo piękne nagrody książkowe.  

              W kategorii klas 1- III   wyróżnienia zdobyli:                            

              1. Aleksandra Jurasz 

              2. Stanisław Jana 

              3. Wiktoria Płuciennik-Rinke 4. Amaliia Kukhar 

              5. Julia Nowak 

              oraz

              6. Lena Furmańczyk 7. Hanna Szot 8. Kaja Kołodziejczyk 9. Jeremiasz Kulesza 10. Zuzanna Kałuziak 11. Jan Krawczyk 12. Magdalena Bojanowska 13. Maciej Kotowski 14. Mateusz Kalemba 

              W kategorii klas IV- VIII najlepiej zaprezentowali się:                                

              12. Magdalena Bojanowska 13. Maciej Kotowski 14. Mateusz Kalemba 

               

               Organizatorem konkursu była p. Krystyna Superson, która zaprasza do udziału w konkursie  recytatorskim w 2023 w kolejnej jego edycji. 

               

                   

               

          • 3c w Dolinie Bobru
            • 3c w Dolinie Bobru

            • Klasa 3c wzięła udział w wycieczce krajoznawczej szlakiem prowadzącym wzdłuż Doliny Bobru. Po drodze ucznowie podziwiali niezwykłe dzieła przyrody i piękne widoki,

              Uczniowie 3c odwiedzili Schronisko Perła Zachodu, zaporę wodną na rzece oraz wieżę widokową na wzgórzu w Jeleniej Górze. W drodze powrotnej trzecioklasiści zwiedzili również Zamek w Bolkowie.

          • Sala doświadczania świata
            • Sala doświadczania świata

            • W naszej szkole powstała Sala Doświadczania Świata. To idealna przestrzeń, w której można uaktywniać wszystkie zmysły dzieci. 

              Sala wyposażona jest w wielofunkcyjny panel z lampkami, które uruchamia się na różne sposoby. Dzieci uczą się dzięki niemu jak obsłużyć różne rodzaje włączników, a także dowiadują się, czym są związki przyczynowo- skutkowe i ćwiczą motorykę rąk: naciskają, przełączają, obracają, ciągną i przesuwają. 

              W sali znajdują się panele podłogowe w trzech kolorach, które dostarczają bogatych wrażeń wzrokowych i ćwiczą umiejętność koncentracji uwagi. Ponadto, obserwowanie przemieszczającego się pod powierzchnią panelu płynu ma działanie uspokajające. Panele mogą być wykorzystywane jako element terapii świetlnej.

              Kolejnym elementem jest kurtyna światłowodowa, która daje ciekawe efekty świetlne poprzez zmianę kolorów oraz projektor przestrzenny Mathmos, który wyświetla na ścianie lub suficie poruszający się obraz  o szerokości do 1,5 m i pobudza zmysły wzrokowe.

              Kolejnym przyrządem jest kolumna wodna. Urządzenie to umożliwia sterowanie kolorem i nasyceniem bąbelków powietrza za pomocą pilota, posiada możliwość wyboru 7 kolorów świecenia. W sali znajduje się magiczna lampa, która jest idealnym uzupełnieniem kącików relaksacyjnych czy pomieszczeń sprzyjających stymulacji i aktywizacji zmysłów. Zmieniające się kolory stymulują uwagę dziecka i wprowadzają tajemniczy nastrój. 

               Mamy nadzieję, że nowoczesna sala będzie sprzyjała rozwojowi percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej naszych uczniów i będzie doskonałym miejscem relaksu, odpoczynku  i wyciszenia. 

          • Bal Świętych
            • Bal Świętych

            • 31 października wszyscy święci balowali na naszej szkole ;). Były tańce, zabawy i słodycze. Impreza udała się bardzo, uczestnicy zachwyceni. 

              W poniedziałek 31 października o godz. 18.00. księża pracujący w naszej szkole: Mieczysław Pajdo, Piotr Majcher i Adrian Żądło oraz samorząd szkolny zorganizowali "Bal świętych" dla dzieci klas 1-6 . Zabawa trwała do godz. 20.30. Imprezę poprowadził ks. Adrian Żądlo z p. Justyna Kochańską-Tułą. Były cukierki, ciastka, chrupki, soki, woda i co najważniejsze - wata cukrowa. 

              Każdy uczeń, który pojawił się na balu w przebraniu, otrzymał w nagrodę wafelek. Ponadto, uczestnicy zabawy otrzymywali świecące w ciemności bransoletki, ktore wykonywał ks. Majcher. W zabawie uczestniczyło około stu osób. Cześć uczniów przed balem wzięło udział w mszy sw. i w pochodzie z kościoła do szkoły.   

          • Święto naszej Patronki
            • Święto naszej Patronki

            • W październiku, jak co roku, wspominaliśmy Irenę Sendlerową. Zobaczcie, jak ucznowie i nauczyciele świętowali Dzień Patronki naszej szkoły.

              W ramach obchodów Dnia Patronki szkoły klasy IV - VIII uczestniczyły w ,,Poranku z Ireną Sendlerową", przygotowanym przez ósmoklasistów i p. Marzenę Gołąb oraz ks. Adriana Żądło. Artyści przypomnieli zebranym najważniejsze fakty z życia naszej Patronki, zilustrowane fragmentami utworów poetyckich i muzycznych. Podczas spotkania wyemitowano również film dokumentalny pt. ,,Kto potrafi tak żyć?", zrealizowany przez uczniów jednej ze szkół im. Sendlerowej. Dekorację na tę uroczystość przygotowały panie: Marlena Dąbek i Magdalena Kuchczyńska. Uroczystość otworzyła p. Marta Richter-Lesicka, wicedyrektor szkoły. 

              Klasy młodsze rozpoczęły obchody porannym czytaniem dla Sendlerowej i  odśpiewaniem hymnu szkoły na Jej cześć. Następnie w klasach wspominano sylwetkę patronki rozpiązując quizy i wykonując prace plastyczne. Na szkolnym korytarzu, obok pamiątkowej tablicy Ireny Sendlerowej pojawiły się portrety i drzewo pamięci. 

          • Pomaga i cieszy
            • Pomaga i cieszy

            • Od września ucznowie naszej szkoły mogą korzystać z sali integracji sensorycznej. Atrakcyjne wyposażenie cieszy uczniów i ułatwia pracę nauczycielom. 

              - Właściwa integracja sensoryczna wpływa na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka. Właśnie dlatego powstała w naszej szkole sala integracji sensorycznej - podkreśla Agnieszka Dorobiała, dyrekltor szkoły. - W sali tej zaprojektowaliśmy kąciki i zestawy sensoryczne, które idealnie sprawdzają się jako element aranżacji bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla naszych uczniów.

              Sala jest piękna i kolorowa. Została wyposażona w duży sprzęt podwieszany, suchy basen, rozbudowane kąciki sensoryczne, kształtki rehabilitacyjne, piłki sensoryczne, pufy, tablice sensoryczno-manipulacyjne, labirynty manipulacyjne, materace czy sprzęt do ćwiczeń równowagi.

              Całość uzupełniają liczne pomoce edukacyjne wspierające rozwój percepcji: wzrokowej, słuchowej, dotykowej i zapachowej oraz percepcji czucia głębokiego. Wpływają one także pozytywnie na rozwój małej i dużej motoryki dzieci.

              - Wszystkie sprzęty skutecznie wspomagają terapię, wspierając sensorykę i ogólny rozwój dziecka oraz ułatwiają pracę naszym specjalistom - mówi Agnieszka Dorobiała.

               

          • Młodsi - lepsi
            • Młodsi - lepsi

            • Drużyna chłopców młodszych awansowała do finału dolnośląskiego rozgrywek w unihokeju

              Zakończyły się zawody strefy wrocławskiej w unihokeju. Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadli chłopcy w młodszej kategorii wiekowej. Zajęli I miejsce na zawodach w Kiełczowie i awansowali do finału dolnośląskiego. Zagrali w składzie: Kacper Chwiłka, Mateusz Kalemba, Aleksander Pilipiuk, Kacper Sytar, Grzegorz Zdanowicz, Bartłomiej Olender oraz Bartosz Smaga, Błażej Sroka, Gracjan Orlak, Jakub Babiarz, Stanisław Raczkowski i Marcel Solnica.

          • Tydzień SuperMocy
            • Tydzień SuperMocy

            • Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy", który ma pomóc uczniom dostrzegać i doceniać własne talenty.

              W dniach 17 – 24.10. 2022 r. nasza szkoła z inicjatywy p. Joanny Piotrowskiej po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. W ramach akcji uczniowie mieli możliwość odkrywania, pielęgnowania i zaprezentowania swoich mocnych stron, talentów i zdolności.

              Przekonali się, że każdy ma supermoc, wystarczy tylko ją odszukać i uwierzyć w swoje możliwości. W tym roku dzieci z klasy 2b i 0a wzniosły się wysoko - wspólnie wykonaną rakietą, a uczniowie z klasy 2d, 5a i 5c zrobili gwiazdy, na których wypisali lub narysowali swoje mocne strony i talenty. Dodatkowo klasa 5a stworzyła niebo pełne gwiazd oraz skrzydła supermocy.

              Wszystkim naszym szkolnym SuperBohaterom życzymy, aby zawsze odkrywali własne możliwości i dostrzegali w sobie to coś, co „pozwoli sięgać gwiazd”

              Po zakończeniu eventu p. Joanna Piotrowska otrzymała tytuł "Odkrywca SuperMocy" a nasza szkoła tytuł "Szkoły Odkrywców SuperMocy".

              DYPLOM_-_PROJEKT_TUS_(1).pdf

              ​​​​​​​DYPLOM_-_PROJEKT_TUS.pdf




          • Tajemnice lodu i wulkanów
            • Tajemnice lodu i wulkanów

            • 24 października klasy Va oraz Vb  wzięły udział w wycieczce do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych „Kraina lodu”

              Podczas warsztatów uczniowie odkrywali tajemnice substancji, która jest bezbarwna i bezzapachowa i w dodatku otacza nas na co dzień. Poznawali ją jednak w zupełnie innej formie. Zakładając strój laboratoryjny uczniowie zamienili się w małych chemików i wykonali kilka dymiących doświadczeń z wykorzystaniem suchego lodu. Podczas zajęć wspólnie odpowiedzieli na pytania:

              • dlaczego lód jest suchy?
              • czy suchy ód można jeść?
              • jaką temperaturę ma suchy lód?
              • czy suchy lód występuje naturalnie?

              Na koniec wykonali efekty specjalne rodem z Hollywood!

              W ramach warsztatów piątoklasiści zwiedzili również ekspozycję Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, podczas której m.in. pogłębili wiedzę na temat wulkanów i minerałów oraz skorzystali z platformy imitującej trzęsienie Ziemi. Dzięki temu doświadczeniu, mieli okazję przekonać się, że podczas aktywności sejsmicznej naszej planety, poruszanie staje się bardzo trudne.

              Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

               

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach
        • 71 314 11 25 sekretariat wew. 10 lub kom. 512 532 870; dyżurka wew. 13; psycholog wew. 20; pedagog wew. 21; logopeda wew. 16; higienistka wew. 15; biblioteka wew. 18;
        • Dobroszyce 56-410, ul. Parkowa 5, 56-410 Dobroszyce Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych