• Gotowi na święta

• 30 marca odbył się w szkole kiermasz wielkanocny. Na dekoracyjnych stoiskach królowały ciasta, ozdoby świateczne i kwiaty. Można była poskakać na dmuchańcu, odwiedzić fotobudkę i wygrać los na loterii.

Powyżej stoisko klasy 2a, a poniżej klasy 2d. Zapraszamy równiez do obejrzenia filowej relacji z kiermaszu nagranej przez klasę 2c.

Filmowa relacja z kiermaszu kl. 2c

• Witamy wiosnę

• 21 marca barwny i głośny pochód przemaszerował przez Dobroszyce. W ten sposób ucznowie naszej szkoły przeganiali zimę i witali wiosnę.

Na uczniów po marszu czekało w szkole wiele atrakcji: spotkania z ratownikami, pokazy z psami ratowniczymi, wata cukrowa. Wszystkie klasy przygotowywały kolorowe stroiki i plakaty. Wielu uczniów odpowiedziało na apel samorzadu uczniowskiego i pojawili się na lekcjach w równokolorowych skarpetkach.

• Laureatka "Pegazika"

• Magdalena Bojanowska z kl. 4a została laureatką XXVI Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Bardzo się cieszymy i gratulujemy naszej Madzi.

Magda Bojanowska dostała do finału wojewódzkiego "Pegazika" i 25 kwietnia 2023 r. będzie prezentowała swoją interpretację „Burzy” Jakub Przebindowskiego w gronie najlepszych recytatorów z Dolnego Śląska w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

15 marca miały miejsce powiatowe eliminacje XXVI Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”. Do etapu powiatowego przeszli w kategorii młodsi Magdalena Bojanowska i Bartłomiej Klimkowski oraz w kategorii starsi Gabriela Niedzielska

Bliotekarka SP w Dobroszycach

Krystyna Superson

• Zapraszamy na rekolekcje

• Przed nami 3 rekolekcji. Prosimy o zapoznanie się z planem spotkań wielkopostnych.

1. W dniach 15-18 marca 2023r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne w kościele oraz GCK.

Dokładny harmonogram:

15.03.2023r. środa- nauka rekolekcyjna w kościele

• 9.00-10.00- klasy I-III,
              • 10.00-11.00- klasy IV-VI,
              • 11.00-12.00- klasy VI-VIII

16.03.2023r. czwartek- Msza święta z nauką w kościele

• 8.00-9.30- klasy I-III,
              • 10.00-11.30- klasy IV-VI,
              • 12.00-13.30- klasy VII-VIII

17.03.2023r. piątek- warsztaty w GCK oraz spotkanie z raperem Dobromirem Makowskim

• 8.00-9.30- warsztaty w GCK z projekcją filmu -klasy I-III,
              • 10.00-11.00- spotkanie z raperem klasy IV-VI
              • 11.30-12.30- spotkanie z raperem klasy VIC, VII-VIII

2.Uczniowie dojadą na rekolekcje i wrócą do szkoły autobusem szkolnym.

• Świętujemy w Dniu Kobiet

• Piękny występ dla wszystkich Pań pracujących w szkole przygotowali uczniowie kl. 2b i 2d z okazji Dnia Kobiet.

8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 2b i 2d przygotowali przedstawienie dla wszystkich pań pracujących w naszej szkole. Dziewczynki zaprezentowały pokaz mody, chłopcy natomiast wcielili się w wymyślne role, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki dla zebranych gości.

Dziękujemy za zorganizowanie uroczystości p. Edycie Przybył, p. Julicie Żurawskiej, p. Rena cie Gabryelskiej oraz Karolinie Żochowskiej.

• Nowocześnie u logopedów

• Od lutego mamy w szkole nowoczesny gabinet logopedyczny. Sala przeszła gruntowy remont i została atrakcyjnie wyposażona.

Podczas ferii zimowych został przeprowadzony gruntowny remont gabinetu logopedy. W sali pomalowano ściany, a do odnowionego pomieszczenia zostały kupione nowoczesne i kolorowe meble, biurko oraz dywan. Gabinet został wyposażony także w nowoczesny sprzęt logopedyczny: multimedialny program do treningu logopedycznego -edu Sensus Logopedia Pro, mikrofon do programów logopedycznych, walizeczkę logopedy ARK oraz gry logopedyczne.

Mamy nadzieję, że nowoczesna sala będzie sprzyjała rozwojowi naszych uczniów i będzie doskonałym miejscem do ćwiczeń i zabaw logopedycznych.

• Serdeczna poczta

• Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Zebrane kartki zostały przekazane adresatom. Miły gest sprawił wiele radości.

• 754 zł w groszach :)

• W tym roku zebraliśmy - jako szkoła - 754,43 zł podczas akcji Góra Grosza. To kolejny rok, kiedy wspieramy Towarzystwo Nasz Dom.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza. Zebraliśmy 754,43 zł. Pieniądze zostały przekazane za pośrednictwem poczty polskiej Towarzystwu Nasz Dom. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji . Mamy nadzieję, że przyszłym roku pobijemy nasz rekord.