Samorząd Uczniowski apeluje, abyśmy 2 kwiatnia ubrali się na niebiesko i włączyli się do akcji.
Starania docenione
26 marca Pani Marta Richter-Lesicka, Wicedyrektor szkoły odebrała "Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia", który został przyznany naszej placówce.
Certyfikat wręczono szkole podczas konferencji pt. „Uczeń uzdolniony w szkole międzykulturowej”. Konferencję zorganizował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Podczas tego spotkania Pani Wicedyrektor Marta Richter-Lesicka przedstawiła prezentację o naszej szkole i inicjatywach mających na celu wspieranie uczniów zdolnych podejmowane przez nauczycieli obecnie i w minionych latach. Na konferencji naszą szkołę reprezentowała również Pani Agata Klimkowska.
Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia otrzymują placówki, które przeszły proces akredytacji. Nasza szkoła zobyła 95 proc. możliwych do zdobycia punktów. Dzieki temu zostaliśmy zakwalifikowani do Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia i Zainteresowania Uczniów.
- W trakcie akredytacji zauważono i doceniono ogrom pracy oraz zaangażowania związanego ze wspieraniem rozwoju uczniów w każdej klasie. Wrażenie na pewno zrobiła liczba inicjatyw podjętych przez nauczycieli tylko w ubiegłym roku szkolnym. Jest to nasz wspólny sukces - podkreśla Marta Richter-Lesicka.
Turniej wiedzy
Michał Ciesielski z 8c oraz Julia Polak z klasy 7a wygrali gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Gratulujemy!
38W dniu 24 marca 2025r. w Szkole Podstawowej w Dobroszycach odbył się gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs zorganizowano we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobroszycach oraz Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Dobrzeniu. Komisja konkursu wyłoniła 2 laureatów. To uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobroszycach (Michał Ciesielski kl.8 oraz Julia Polak kl. 7), którzy wezmą udział w etapie powiatowym Turnieju.
Róża z dyplomem
Uczennica klasy 8a, Róża Grudziecka, otrzymała tytuł Finalisty w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną "Chrzest Polski".
Na konkurs nadesłano 393 prezentacje z całej Polski. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII i szkól ponadpodstawowych. Komisja konkursowa oceniając prezentacje przesłane na konkurs brała pod uwagę: - rzetelność historyczną przedstawianych faktów; - kreatywne podejście do tematyki chrztu Polski; - poprawność językową i samodzielność; - bogactwo materiałów ilustracyjnych użytych w prezentacji; - stosowanie animacji oraz swobodne posługiwanie się technologią IT - poprawność zapisu bibliograficznego; - rozważania dot. skutków Chrztu w oparciu o różnorodne źródła wiedzy.
Awans do finału!
Janek Krawczyk z klasy 5b wywalczył awans do finału XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Gratulacje!
25 marca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy Janek Krawczyk zaprezentował fragment z powieści dla młodzieży autorstwa Joanny Olech pt "Dynastia Miziołków". Przygotowany był fantastycznie, co doceniła komisja. I miejsce oznacza awans do finału konkursu w kategorii klas IV-VI. Sukces naszego ucznia cieszy tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki.
Opiekunem artystycznym Janka Krawczyka jest Pani Marzena Gołąb, która uczy klasę 5b języka polskiego.
Naszą szkołę w konkursie tym reprezentował również Kacper Łukasik z klasy 5a, który z sukcesem przeszedł eliminacje szkolne i razem z Jankiem wygrał etap gminny recytatorskich zmagań.
Finał wojewódzki "Pegazika" odbędzie się 24 kwietnia 2025 r w Kłodzkim Ośrodku Kultury.
Euroweek w górach
Uczniowie klas 7 mieli okazję poznawać odległe kultury i uczyć się po angielsku podczas wyjazdu Euroweek.
2W marcu grupa 20 uczniów z klas 7 uczestniczyła w warsztatach prowadzonych po angielsku przez obcokrajowców z m.in. tak odległych krajów jak Uganda, Botswana czy Peru.
Wyjazd został sfinansowany przez rodziców. Opiekunami grupy byli: Pani Ewa Hrehorowicz i Pan Piotr Burak.
Wszystkie zajęcia odbywały się w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej (Międzygórzu i Bystrzycy Kłodzkiej). Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.
Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować te działania!
Wyjazd z pomysłem
W ramach projektu "Szkoła z pomysłem" nasi uczniowie wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym Euroweek w Międzygórzu.
8Niezapomniana przygoda w Międzygórzu
W dniach 27 lutego – 3 marca nasi uczniowie wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym Euroweek, który odbył się w malowniczym Międzygórzu, w ramach projektu "Szkoła z pomysłem". Był to czas pełen wrażeń, zdobywania nowych umiejętności oraz poznawania kultur z całego świata.
Podczas pięciodniowego pobytu nasi uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach, które prowadzone były w języku angielskim. Zajęcia te miały na celu rozwijanie kompetencji językowych, komunikacyjnych oraz pracy zespołowej. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w każdej aktywności, z entuzjazmem podejmując nowe wyzwania. Warsztaty okazały się nie tylko inspirujące, ale również bardzo atrakcyjne, co spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników.
Oprócz zajęć warsztatowych, uczniowie mieli okazję zwiedzić urokliwą okolicę Międzygórza. Jednym z największych wyzwań i zarazem niezapomnianych przeżyć była wspinaczka na szczyt Igliczna (845 m n.p.m.). Pomimo wysiłku, uczestnicy z radością i dumą dotarli na szczyt, podziwiając po drodze przepiękne widoki i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem.
Wyjazd Euroweek był nie tylko okazją do nauki, ale także do integracji i budowania relacji wśród uczniów. Ich zaangażowanie, ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia zasługują na wielkie uznanie.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i mamy nadzieję, że zdobyte podczas wyjazdu umiejętności i wspomnienia będą im towarzyszyć przez długi czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich aktywność i pozytywne nastawienie, a organizatorom za stworzenie tak wspaniałej atmosfery sprzyjającej nauce i zabawie!
Mamy wiosnę!
21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Był to czas wspaniałych atrakcji! Czas radości, zabawy i wiosennej energii!
397
Dzień rozpoczął się od przygotowań dekoracji do wiosennego pochodu, który przeszedł przez całą szkołę. Było kolorowo, wesoło, a podczas pochodu wszyscy wspólnie śpiewali! Na klasy 4-8 czekały rozgrywki sportowe – klasy 4 rywalizowały w grze w ringo, a pozostali uczniowie zmierzyli się w siatkówce. W międzyczasie odbył się quiz przyrodniczy oraz zajęcia z wychowawcami.Dodatkowo, klasy 4-8 wzięły udział w wiosennej lidze w Gminnym Centrum Kultury!
Dla młodszych uczniów (klasy 0-3) przygotowaliśmy specjalny tor przeszkód w sali gimnastycznej, a także kreatywne zajęcia plastyczne zarówno z wychowawcami, jak i w auli. To był wyjątkowy dzień.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie i życzymy pieknej wiosny!
Na kłopoty sędzia
20 marca w czwartek mieliśmy szczęście i honor gościć panią sędzię Annę Marię Wesołowską, które mówiła, jak radzić sobie z zagrożeniami współczesnego świata.
9520 marca w czwartek mieliśmy szczęście i honor gościć panią sędzię w stanie spoczynku, Annę Marię Wesołowską, absolwentkę Wydziału Prawa w Łodzi znaną z jednego z pierwszych show w telewizji z sali sądowej pt: 'Sędzia Anna Maria Wesołowska'.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którym prelegentka w bardzo przystępny i interesujący sposób objaśniała kwestie prawno-karne dotyczące młodych ludzi. Podkreślała znaczenie profilaktyki, przybliżała nowe zagrożenia, takie jak; grooming, cyberprzemoc czy używki. Informowała na temat zasad odpowiedzialności nieletnich oraz podawała przyklady zachowań, na które dorośli muszą reagować w przypadkach przemocy wobec dzieci.
Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa pani sędzi oraz chętnie robili sobie z nią zdjęcia. Bardzo dziękujemy za wiele ważnych słów, które padły podczas tego spotkania.
Będzie remont
Zachęcamy wszystkich do przejrzenia szaf. Dzięki zbiórce ubrań, jedna ze świetlic w ośrodku Caritas zostanie wyremontowana.
Nasza szkoła przyłącza się do zbiórki odzieży i tekstyliów z których środki zostaną przekazane na remont świetlicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dobroszycach. Przejrzyjcie szafy, niepotrzebne ubrania, które spakowane w kartony można przynosić do dyżurki (przy głownym wejściu do szkoły) zbiórka trwa od 18.03.25 r. do 25.03.25r.
Wodny konkurs
Z okazji Światowego Dnia Wody zapraszamy uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w Konkursie Biologiczno-Chemicznym pt. „Woda – Źródło Życia”.
KONKURS „WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA”
Konkurs odbędzie się 19 marca na 3. godzinie lekcyjnej. Będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat wody, jej roli w przyrodzie oraz procesów chemicznych i biologicznych z nią związanych. Pytania będą obejmowały zarówno teorię, jak i praktykę, związane z wodą i jej znaczeniem w ekosystemach oraz codziennym życiu.
Warunki uczestnictwa:
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7-8.
- Aby wziąć udział, wystarczy zgłosić swoją chęć do nauczyciela biologii i chemii w terminie do 17 marca.
- Pytania będą dotyczyć tematów związanych z wodą, jej właściwościami, cyklem wody w przyrodzie, jej wpływem na organizmy żywe, funkcjami w organizmie, a także sposobami oszczędzania wody w życiu codziennym.
Nagrody: Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody i wyróżnienia!
Zachęcam do udziału i życzę powodzenia!
Joanna Piotrowska
Nauczycielka biologii i chemii
Gratulacje!
Antonina Pająk 8c i Weronika Dudek 8a zdobyły III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Językowych. Gratulujemy!
Antosia Pająk z 8c i Weronika Dudek z 8a zdobyły 93 punkty w X Powiatowych Mistrzostwach Językowych w kategorii języka niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Zajęły 3 miejsce. To świetna wiadomość! Gratulujemy.
Dzień Kobiet
Występy, słodki poczęstunek i laurki to niespodzianki przygotowane z okazji 8 marca dla wszystkich Pań pracujących w naszej szkole.
56Chłopcy z klasy 2a i 2b przygotowali wiersze, piosenki i tańce, które zaprezentowali podczas długiej przerwy. Wszystkie Panie, które zgromadziły się w auli szkolnej, otrzymały laurki zrobione przez uczniów podczas zajęć świetlicowych i mogły poczęstować się ciastkiem ufundowanym przez Panów.
O przygotowanie uroczystości zadbały wychowawczynie 2a i 2b: Pani Hanna Bielaszewska i Pani Dobrosława Sołtys, a tablicę z życzeniami wykonali uczniowie świetlicy z Panią Małgorzatą Kozłowską.
Nowe lektury
166 nowych książek pojawiło się dzisiaj w naszej bibliotece. To podarunek Rady Rodziców. Bardzo dziekujemy!
Oferta biblioteki szkolnej dla klas starszych wzbogaciła się o: "Kamienie na szaniec", "Baśniobór", "Małego Księcia". Natomiast młodsi już całymi klasami, bo książek wystarczy dla wszystkich uczniów, mogą czytać: "Kapelusz Pani Wrony", "Detektywa Pozytywkę", "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", "Cukierku, ty łobuzie" i "Drzewo do samego nieba".
Rodzice działąjący Radzie Rodziców przy naszej szkole jesienią ubiegłego roku zorganizowali kiermasz ciast, które rozeszły się podczas przerw w mgnieniu oka. Dzięki temu udało się pozyskać 3,5 tys. złotych. Dzięki słodkościom i zaangażowaniu rodziców na półkach biblioteki pojawiły się szeregi pięknych lektur.
Bardzo dziękujemy!
Karnawałowo
Wczoraj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Zobaczcie relację z tego niezpomnianego wydarzenia.
Dzieci przebrane za ulubione postacie z bajek i filmów, pod opieką animatorów oraz nauczycieli uczestniczyły w zabawie tanecznej na hali sportowej. Było kolorowo i radośnie Czas umilił dzieciom poczęstunek w klasach, zorganizowany przez rodziców.
Znają przepisy
4 marca odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. I miejsce, pokonawszy 17 kolegów, zdobył Gabriel Klimkowski z 5a.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas V i VI. Uczniów oceniały pani Alina Fidelus-Grzeżułkowska i pani Justyna Hołdyńska. Decyzją komisji konkursowej:
I miejsce zdobył uczeń z klasy 5a Gabriel Klimkowski.
II miejsce: Kacper Łukasik z klasy 5a, Oliwier Zasadziński z klasy 6a.
III miejsce zdobyła Gabriela Gorczyca z klasy 6a.
IV miejsce zdobyła Julia Mierzwa z klasy 5b.
Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu i pierwszej pomocy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w turnieju.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zakwalifikowali się do gminnego etapu. Życzymy sukcesów!
Spotkanie z sędzią
20 marca spotkamy się z sędzią Anną Marią Wesołowską, by porozmawiać, jak radzić sobie z zagrożeniami współczesnego świata.
Pani Anna Maria Wesołowska poprowadzi wykład o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Rano, w dwóch blokach, odbędą się prelekcje dla uczniów:
- w godzinach 11.00-12.00 – klasy I-IV,
- w godzinach 12.15-13.45 – klasy V-VIII.
Po południu o godzinie 16.30 zaplanowano otwarte spotkanie dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy w sali widowiskowej w GCK w Dobroszycach.
Dla zainteresowanych link ze szczegółami spotkania: https://szkolenia.ppbw.pl/wspolczesne-zagrozenia-bezpieczenstwa-dzieci-i-mlodziezy-spotkania-z-sedzia-anna-maria-wesolowska/
Spotkania zorganizowano w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Dobroszyce na lata 2024-2025.
Książki dla Gabrysia
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażwali się w kiermasz książek. Dzięki temu możemy pomóc chłopcu z naszej gminy.
28 lutego odbył się w naszej szkole kiermasz książek, który miał na celu pomoc charytatywną. Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało nam się zebrać 900 zł! Cała kwota zostanie przekazana na rzecz chłopca z naszej gminy, Gabrysia Żarnickiego. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i wspólnie z nami wsparli tę szlachetną inicjatywę. To wspaniale, jak wspólnie możemy pomagać i zmieniać życie innych na lepsze! Dziękujemy za Waszą pomoc!
Turniej tenisa
Ponad 60 uczniów wzięło udział w szkolnym turnieju tenisa. Po ostrych zmaganiach sędziowie wyłonili 6 najlepszych!
1028 lutego 2025 roku odbyły się emocjonujące zawody szkolne w tenisie stołowym, w których wzięło udział aż 60 uczniów!
Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- VI oraz klasy VII - VIII.
Wyniki:
Klasy IV- VI : Franciszek Bańkowski, Szymon Budziński, Tymon Kalemba.
Klasy VII- VIII : Igor Tabisz, Błażej Sroka, Wojciech Raczkowski
Nagrody dla zwycięzców, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyła pani dyrektor Agnieszka Dorobiała. Dla pozostałych uczestników czekał dyplom oraz słodki upominek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!
"Pegazik": kolejny etap
Jan Krawczyk z klasy 5b i Kacper Łukasik z 5a zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursu recytatorskiego "Pegazik". Gratulacje i brawa!
Jan Krawczyk z klasy 5b i Kacper Łukasik z 5a są zwycięzcami eliminacji gminnych XXVIII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Janek prezentował fragment prozy, a Kacper wybrał wiersz. Przygotowani byli wyśmienicie. Jury doceniło ich wysiłki i postanowiło, że to oni będą reprezentować Gminę Dobroszyce w kolejnym etapie, który odbędzie się 25 marca w Oleśnicy.
Z radością podkreślamy, że 2 wyróżnienia przypadły również naszej szkole. Zdobyły je Lena Łuczkowska z klasy 4b i Magdalena Bojanowska z klasy 6a.
Wszyscy pozostali uczestnicy recytatorskich zmagań zostali uznani za laureatów i nagrodzeni książkami i dyplomami.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie