• Remont szkolnych świetlic

• ​​Po wakacjach na uczniów czekają trzy odnowione sale świetlicowe. Dzięki staraniom wielu osób zmienił się wystrój i wyposażenie klas.

Z inicjatywy dyrektor szkoły p. Agnieszki Dorobiały oraz na wniosek nauczycieli prowadzących zajęcia w świetlicy szkolnej wyremontowano i wyposażono trzy sale świetlicowe w nowe meble, krzesła, stoliki oraz pomoce dydaktyczne.

Od marca 2022r. do lipca 2022r. zostały przeprowadzone gruntowne remonty sal. Wszystkie pomieszczenia zostały pomalowane, a w jednej z sal położono nowoczesną wykładzinę PVC Tarkett.

Sale świetlicowe wyposażono w kolorowe meble, stoliki, krzesła profilaktyczne, siedziska piankowe, pufy, materace oraz różne pomoce dydaktyczne.

- Mam nadzieję, że nowoczesne sale ułatwią pracę nauczycielom oraz poprawią komfort i bezpieczeństwo naszych drogich uczniów w trakcie zajęć świetlicowych - podkreśla dyrektor szkoły. - Serdecznie dziękuję pracownikom obsługi za sprawne i szybkie przeprowadzenie remontów.

Cześć środków na remont została zgromadzona dzięki wspólnym staraniom całej szkolnej społeczności podczas wielkanocnego kiermaszu. Rodzice, uczniowie i nauczyciele zebrali wówczas 7379,55 zł. Z tej kwoty na śaitlice dotychczas wydatkowano 2196,39 zł, resztę kwoty, czyli 22 567,09 zł pochodzi budżetu szkoły.

Sala klas 3-6

Sala klas 2

Sala klas 0-1

• IV a i IV b w Złotym Stoku i Ząbkowicach

• Dwie klasy IV podczas szkolnej wycieczki zwiedziły zabytkową kopalnię złota, średniowieczną osadę górniczą, a także miasto Frankensteina.

Klasy IV a i IV b w Złotym Stoku i Ząbkowicach Śląskich

Uczniowie klasy IV a i IV b pod opieką pani Anny Dukiewicz i Joanny Piotrowskiej 21 czerwca odwiedzili zabytkową Kopalnię Złota.  Odkrywali tajemnice i historię podziemnych chodników i sztolni, w tym owianej legendą „Sztolni Gertruda”.

Odważni i ciekawscy czwartoklasiści spotkali się z Gnomem w Chodniku Śmierci i „Sztolni Czarnej”, co było bardzo emocjonującym przeżyciem. Mieli też możliwość przejażdżki podziemnym tramwajem oraz podziwiania jedynego w Polsce podziemnego wodospadu.

Kolejnym odwiedzonym przez uczestników wyprawy miejscem była średniowieczna osada górnicza, w której zobaczyli, a nawet korzystając z siły własnych mięśni wprawiali w ruch różne rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych tj. kierat. Na trasie zwiedzania był również tajemniczy Labirynt Strachu oraz Chata Kata, w której zaprezentowano, jakie kary groziły przestępcom w X - XV wieku.

Po obiedzie, mali zdobywcy przyjechali do Ząbkowic Śląskich – „miasta Frankensteina”, gdzie zwiedzali m.in. Rynek z Ratuszem, Krzywą Wieżę oraz Izbę Pamiątek Regionalnych z laboratorium doktora Frankensteina.

Poniżej wypowiedzi uczniów na temat wycieczki:

„Moim zdaniem była to najlepsza wycieczka spośród wszystkich w klasie czwartej. Ciekawy był Labirynt Strachu. Bardzo polecam tam pojechać, ponieważ jest dużo ciekawych atrakcji”

Laura, klasa IV a

„Wycieczka była bardzo udana. Najbardziej podobał mi się Labirynt Strachu, w którym była nietypowa kładka do przejścia. Przewodnik był super! Oceniam wycieczkę dając jej 10 punktów na 10 możliwych.”

Aleksandra, klasa IV a

„Było bardzo ciekawie, najlepsza była kopalnia i Labirynt Strachu. Wszystko było fajne, a wycieczka dobrze zaplanowana. Super!”

Wiktoria, klasa IV a

„Wycieczka przebiegła bardzo dobrze. Był fajny Labirynt Strachu, średniowieczne urządzenia, Kopalnia Złota, a na koniec Ząbkowice Śląskie, w których rozmawialiśmy o Frankensteinie i jego historii.”

Brajan, IV a

„Wczoraj byliśmy w Złotym Stoku i Ząbkowicach Śląskich. Ogromnie podobał mi się podziemny wodospad i Chata Kata. Trochę bałam się w Labiryncie Strachu. Mogłam poczuć się jak więzień w dawnych czasach, ponieważ wraz z kolegami, w wiosce górniczej, wciągałam za pomocą kieratu na szczyt wzniesienia kilkutonowy wózek ze skałami. Poza tym mieliśmy bardzo fajnego przewodnika, który lubił żartować.”

Julia , klasa IV a

„Wycieczka była super! Zwiedziliśmy sztolnie, wioskę górniczą i laboratorium Frankensteina. Najbardziej polecam sztolnie, bo można się dużo nauczyć. Polecam także zjeżdżalnie w Labiryncie Strachu. Ogólnie warto tam pojechać na cały dzień.”

Lilianna, klasa IV b

„ Wycieczka była bardzo fajna, mieliśmy super przewodnika, który był sympatyczny i zabawny. Opowiadał nam o skałach i minerałach występujących w kopalni. Przechodziliśmy przez wąskie przejście do podziemnego wodospadu, do którego prowadziło prawie 100 schodów w głąb Ziemi. Zwiedzaliśmy starą osadę górników, byliśmy w Labiryncie Strachu (polecam),spotkaliśmy się z katem, który pokazał nam szubienicę. Widzieliśmy także Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich, zwanych kiedyś miastem Frankensteina.”

Szymon, klasa IV b