• AKTUALNOŚCI

          • Praca z sercem
            • Praca z sercem

            • 5 grudnia obchodzimy dzień osób, które lubią i chcą pomagać. Wszystkim wolonatriuszom życzymy wszystkiego najlepszego. 

              Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ dzień ten obchodzony jest od 1986 roku.

              Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. W XVIII i XI wieku zaczęły zaś pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne skupione nie tylko na pomocy w miejscach działań wojennych, ale również w wymiarze lokalnym. Oczywiście nie oznacza to, że ludzie wcześniej sobie nie pomagali. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF.

              Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

              W naszej szkole działa grupa wolonatriuszy poMocni, Których prowadzi Pani Joanna Piotrowska. 


              Dziękujemy i gratulujemy naszym wszystkim szkolnym WOLONTARIUSZOM!!!

          • Pożegnanie
            • Pożegnanie

            • Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarła Pani Małgorzata Szymańska, ceniona i lubiana nauczycielka muzyki, założycielka zespołu Carmen Alacre. 

              Żegamy dziś nauczycielkę i wykładowczynię, która stworzyła i przez wiele lat prowadziła wielokrotnie nagradzany zespół muzyki dawnej Carmen Alacre oraz Chór Szkolny Cantore Julii Ducis. Wielu pokoleniom uczniów z pasją przekazywała miłość do muzyki. 

              Msza pogrzebowa odbędzie się 6 grudnia o godz. 12.00. w kościele pw. św. Jadwigi w Dobroszycach, a pogrzeb na cmentarzu przy ul . Czereśniowej. 

          • Piękne strofy
            • Piękne strofy

            • W finale konkursu recytatorskiego "Strofy o ojczyźnie" wzięło udział ponad 40 uczniów naszej szkoły. Poznajcie zwycięzców i laureatów.

              Uczniowie byli oceniani przez jury za opanowanie i interpretację tekstu, poprawną wymowę oraz ogólne wrażenie artystyczne. Prezentowali się znakomicie i popisywali się opanowaniem trudnych tekstów.

              Po podliczeniu puktacji w kategorii klas IV-VIII jury przynało 3 miejsca i jedno wyróżnienie: 

              1 miejsce - Magdalena Bojanowska, kl. 5a

              2 miejsce - Barbara Rusiecka, kl. 5a

              3 miejsce - Maria Halikowska, kl. 5a

              Na wyróżnienie zdaniem jury za zasłużyła Ania Rusiecka z kl. 4b

              W kategorii klas I-III rywalizacja była bardzo zacięta i o miejscach decydowały bardzo małe równice w puktacji.

              I miejsce - z taka samą liczbą punktów zajęły Alicja Nowosad z 3d i Aleksandra Jurasz z kl. 2a

              II miejsce - Gerard Włusek z kl, 1b

              III miejsce - Klaudai Walczak z 1d oraz Katarzyna Rusiecka z kl. 2b

              Wyróżnienia otrzymały:

              Sara Paciorkowska z kl. 2b i Lena Łuczkowska z kl. 3b 

              Ponadto jury uznało, że na specjalne docenienie zasługują wykonania wierszy przez:

              Amelię Malicką z kl. 1a, Leona Łacnego z kl. 2a, Jagody Wcisło z kl. 2a oraz Borysa Bartosia z kl. 3d.

              Najlepsi recytatorzy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali ozdobne zakładki. Wszystkim biorącym udział w recytacji serdecznie gatulujemy!

              Konkurs "Strofy o ojczyźnie" odbywa się w naszej szkole już od kilkunastu lat. Pomysłodawczynią konkursu była Pani Marzena Gołąb, nauczycielka języka polskiego, później konkurs przez wiele lat prowadziła Pani Krystyna Superson, bibliotekarka. W tym roku organizatorem była Pani Izabela Czuban z biblioteki szkolnej. 

              W tym roku uczestników oceniało jury w składzie: Pani Danuta Noga, wiedyrektor szkoły, Pani Monika Zdobylak, dyrektor GCK, Pani Krystyna Superson, nauczyciel, Pani Katarzyna Burczak -Torz, logopeda oraz Pani Izabela Czuban, nauczyciel. 

              Jednocześnie informujemy, że w styczniu 2024 roku rozpoczynamy przygotowania do szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Pegazik". Zainteresowanych udziałem i organizacją eliminacji serdecznie zapraszamy.  

              Poniżej zdjęcia z wręczenia nagród i wyróżnień.

               

          • Laureaci z nagrodą
            • Laureaci z nagrodą

            • I miejsce w województwie, nagroda finansowa i wyróżnienie w gronie 210 startujących szkół to efekt naszego udziału w konkursie "Do Hymnu". 

              Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach znalazła się w gronie laureatów VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

              W przesłuchaniach w 2023 roku wzięło udział 210 polskich szkół. Nasze wykonanie Hymnu, Roty i pieśni "My pierwsza brygada" zyskało uznanie w oczach jury i zostało ocenione jako najlepsze ze wszystkich szkół z Dolnego Śląska. 

              30 listopada w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród: 5000 zł dla szkoły i 500 zł dla prowadzącej prezentację w dniu 7 listopada 2023 r Pani Justyny Kochańskiej-Tuły.

              Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że ogrom pracy włożonej w przygotowania przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, przyniósł efekty i został doceniony. 

               

          • Góra Grosza
            • Góra Grosza

            • Po raz kolejny zbieramy grosze, by wesprzeć szczytną akcję. Do 28 lutego 2024 trwa zbiórka drobych monet. 

              Góra Grosza 2023/2024

              Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do udziału w XXIV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Zbiórka monet będzie prowadzona w naszej szkole od 28.11.2023r. do 29.02.2024r. przez p. Joannę Piotrowską (klasy IV-VIII) oraz p. Julitę Żurawską (klasy 0-III).

              Monety prosimy przekazywać posegregowane wg nominału w woreczkach lub pudełeczkach.

              Akcja firmuje Towarzystwo Nasz Dom, a w naszej szkole korodynuje Szkolne Koło Wolontariatu.

               

              JEDEN GROSZ CZYNI RÓŻNICĘ!

              Towarzystwo Nasz Dom zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących.Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: 

               

              https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/nowa-edycja/

               

          • Dzień misia
            • Dzień misia

            • Dziś w naszej szkole obchodzilismy Dzień Misia. Przy tej okazji poznaliśmy zwycięzców konkursu "Mój przyjaciel miś".

              Główne obchody misiowego święta odbyły się w oddziale przedszkolnym. Zerówkowicze chętnie uczestniczyli we wszystkich zabawach. Poznaliśmy też zwycięzców konkursu plastycznego "Mój przyjaciel miś", który cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów klas I-III. Teraz misiowa wystawa zdobi szkolny korytarz i wszyscy mogą podziwiać pomysłowość i talent autorów prac. 

          • Czytajmy razem
            • Czytajmy razem

            • Ucznowie klas pierwszych otrzymali dziś książeczki do wspólnego czytania razem z rodzicami.

              Uczniowie klas pierwszych otrzymali dzisiaj wyprawkę czytelniczą, na którą składają się:

              1. "Wnuczka antykwariusza" - książka cenionej pisarki Justyny Bednarek z ilustracjami świetnej rysowniczki Emilii Dziubak,

              2. "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem" - poradnik dla rodziców, mówiący o tym, dlaczego warto czytać dziecku i razem z dzieckiem.

              Uczniowie pierwszych klas otrzymali wyprawkę w ramach kampanii "Mała książka- wielki człowiek".

              Więcej informacji o tej akcji znajduje się na stronach: http://www.wielki-czlowiek.pl http://www.instytutksiazki.pl

              Tegoroczne pierwszaki czytają chętnie i są stałymi bywalcami biblioteki szkolnej. To dla nich m.in. zorganizowana została "akcja naklejkowa" (za każde przeczytane 10 książek, uczeń otrzymuje naklejkę, która zdobi jego kartę biblioteczną).

              W tym roku szkolnym już trzynaścioro pierwszaków otrzymało naklejki dla superczytelników.

              Akcja ma na celu promocję czytelnictwa, a także uświadamianie rodziców, jak ważne jest wspólne czytanie z dzieckiem.

          • Lekcja w banku
            • Lekcja w banku

            • 20  listopada klasa 1d pod opieką p. Eweliny Kembłowskiej oraz p. Marty Bieńczyk, wybrała się do banku, na lekcję przedsiębiorczości w praktyce.

              Uczniowie podczas wizyty w Banku Spółdzielczym w Dobroszycach dowiedzieli się:
              - na czym polega praca w banku
              - co to jest konto bankowe i kto może je założyć
              - jak można oszczędzać pieniądze w banku?
              - jakie produkty oferuje bank swoim klientom?

              Pierwszaki miały okazję zwiedzić bank i poznać jego zakamarki. Zobaczyli jak przeliczane są pieniądze, jak działa wpłatomat i bankomat w praktyce. Czym zajmuje się dyrektor oraz pracownicy banku. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji.

              Każdy uczeń otrzymał upominki oraz bankowe krówki.
              Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami Banku, uczniowie kl. Id znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz świadomego oszczędzania - podkreśla wychowawczyni klasy Ewelina Kembłowska. - Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Oddziału Banku Spółdzielczego w Dobroszycach za gościnę i dużo cennych informacji.

          • Życzliwie i żółto
            • Życzliwie i żółto

            • 21 świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia w szkole było bardzo słonecznie, bo bawiliśmy się razem ubrani na żółto. 

              21 listopada Samorząd Szkolny zorganizował w szkole Dzień Życzliwości. Bawiliśmy się współnie podając życzlwiośc razem. Na parterze szkoły świetlica szkolna przygotowała drzewo życzliwości, którego liście były zapisane radami i życzeniami, jak zapraszać życzliwość do naszego życia. 

          • 11 listopada
            • 11 listopada

            • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały w tym roku klasy Va i Vb wspomagane przez muzyczny zespół szkolny oraz klasę 1d i zerówkowiczów. 

              Podczas apelu piątoklasiści przedstawili wiersze i pieśni patriotyczne. Przybliżyli także pozostałym uczniom, jakie świato obchodzimy 11 listopada i dlaczego. Piękne pieśni zaśpiewał szkolny zespół muzyczny oraz klasa 1d

              - Ten, kto utracił wolność, może docenić jej wartość - podkreślała w swoim przemówieniu Pani Agnieszka Dorobiała, dyrektor szkoły. Jednocześnie podziękowała uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie w wiele wydarzeń uapmiętniających naszych przodków i ich dokonania. 

              Szczególne podziękowania za dzisiejszy apel przekazane zosytały Paniom: Agnieszcze Bażyczkiej, Agnieszce Firmanty, Ewelinie Kembłowskiej. Kindze Furgał i Justynie Kochańskiej-Tule. 

              Pani Anna Mierzwa, przewodnicząca Pady Rodziców przekazała dla wszystkich uczniów słodkie upominki za piękną postawę i udział w akcji "Do Hymnu". 

          • Na galowo
            • Na galowo

            • Przez cały rok szkolny celebrujemy każde święto i pamiętamy o osobach ważnych dla nas i dla szkoły.  

          • Książki dla nas
            • Książki dla nas

            • Już kilkadzisiąt książek trafiło do szkoły, dzięki akcji bookcrossingowej. Książki można poczytać podczas przerw i w szkolnej bibliotece.

              Najwięcej książek i gier podarowali szkole Kaja Kołodziejczak z kl. 3d i Igor Prokop z kl. 1b. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

              W roku szkolnym 2023/24 szkolnych korytarzach i w świetlicy pojawiły się specjalne regały, które mają służyć wymianie książek tzw. półeczki bookcrossingowe. Każdy, kto ma w domu niezniszczone książki (gry planszowe także!) dla dzieci i/lub młodzieży, którymi chciałby się podzielić z kolegami, może przynieść je  do biblioteki szkolnej. Udział w akcji jest dobrowolny i tylko dla tych, którzy wolą przekazać książkę w obieg, niż trzymać nieczytaną na półce w domu. Z książek będzie można korzystać podczas przerw i/lub wypożyczać do domu.

          • Podaruj misia
            • Podaruj misia

            • Podaruj misia dla dzieci chorych. Zbiórka dla Fundacji Przyklądek Dobrej Nadziei trwa w naszej szkole do 23 listopada. 

              Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji. Pamiętajcie, że dobro wraca.

              Uczniowie z klas 0-3 misie przekazują do Pani Julity Żurawskiej do sali 103, a klasy 4-8 d Pani J.Piotrowskiej, sala 220. Serdecznie zapraszamy do pomocy w akcji Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

              Akcja trwa do 23 listopada. 

              https://www.facebook.com/photo/?fbid=734944808665772&set=a.370382708455319&locale=pl_PL

          • Śpiew na medal
            • Śpiew na medal

            • ​​​​​​7 listopada uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Hymn, Rotę i pieśń "My, Pierwsza Brygada" przed jurorami  Narodowego Centrum Kultury.​​​

              Do przesłuchania konkursowego stanęło 480 uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Dobroszycach. Wystąpienie oceniał koordynator ogólnopolski, przewodniczący komisji konkursowej oraz pomysłodawca Konkursu "Do hymnu", profesor Krzysztof Kozłowski oraz prof. Wojciech Maciejowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obaj jurorzy podkeślali perfekcyjność wykonania długich i trudnych utworów, zaangażowanie uczniów, a także fakt, jak bardzo integrujące dla całej społeczności było to wydarzenie.

              Wystąpieniu przysłuchiwali się przedstawiciele m.in. samorządu: radni, sołtysi, dyrektorzy instytucji gminnych, a także grono pedagogiczne szkoły i rodzice uczniów. Wśród zaproszonych gości były także kombatantki z Gminy Dobroszyce Pani Krystyna Lewndowska i Genowefa Suwala, dla których tak podniosłe wykonanie przez młodzież pieśni patriotycznych było szczególnie wzruszające.  

              Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Dorobiała dziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie wystąpienia, przede wszystkim Pani Justynie Kochańskiej-Tule i Pani Katarzynie Suchańskiej za oprawę muzyczną przedsięwzięcia.  

              "Do hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Celem konkursu jest kultywowanie idei patriotyzmu.  

              Poniżej link do nagrania całości wystąpienia konkursowego "Do Hymnu" zarejestrowanego 7 listopada 2023 roku.

               

          • Do hymnu!
            • Do hymnu!

            • 7 listopada 480 uczniów naszej szkoły zaśpiewa wspólnie trzy pieśni patriotyczne przed komisją Narodowego Centrum Kultury.  

              w 2023 roku po raz pierwszy bierzemy udział w akcji "Do Hymnu". To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

              Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. 7 listopada nasi uczniowie w ramach przesłuchań konkursowych zaprezentują Hymn, Rotę i pieśń "My pierwsza brygada".

              Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie oraz zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

              Wyniki poznamy 27 listopada. 

          • Pamięci patronki
            • Pamięci patronki

            • Co roku 1 listopada szkoła słada wieniec na grobie naszej patronki Ireny Sendlerowej na warszawskich Powązkach.  Przestawiamy realcję portalu goniec.pl. 

              Ponieżej treść artykułu:

              Widok grobu Ireny Sendlerowej we Wszystkich Świętych wyciska łzy. "Uratowała dwa i pół tysiąca światów"  

              W dniu Wszystkich Świętych wspominamy w zadumie wszystkich tych, którzy odeszli. Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie za serce chwyta widok grobu Ireny Sendlerowej, bohaterki, która podczas okupacji niemieckiej pomagała warszawskim Żydom. Szacuje się, że Irena Sendlerowa uratowała dzięki swoim działaniom nawet do 2,5 tys. dzieci. Rodacy nie zapomnieli o jej działaniach, o czym świadczy morze zapalonych zniczy na jej nagrobku.  

              Wszystkich Świętych. Polacy wspominają tych, którzy odeszli 

              W dniu Wszystkich Świętych Polacy odwiedzają groby nie tylko swoich najbliższych, ale również osób zasłużonych swoimi działaniami dla kraju, bohaterów, a także uwielbianych artystów, których musieliśmy pożegnać.  

              Na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie spoczywa Irena Sendlerowa, działaczka społeczna, która w okresie niemieckiej okupacji ratowała tysiące żydowskich dzieci, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając w domach polskich rodzin czy klasztorach. Za swoją działalność Irena Sendlerowa została aresztowana w 1943 roku przez Gestapo. Szacuje się, że uratowała niemal 2,5 tys. dzieci.  

              Wszystkich Świętych. Irena Sendlerowa w pamięci Polaków 

              Irena Sendlerowa za swoje działania była torturowana i skazana na śmierć. Została jednak uwolniona w lutym 1944 roku. Wówczas polskiemu podziemiu udało się przekupić niemieckich strażników. Po opuszczeniu aresztu Irena Sendlerowa dalej ratowała żydowskie dzieci.  

              Zapytana o powody swoich działań odpowiedziała: "Byłam uczona przez ojca, że gdy ktoś tonie, nie pytasz, czy umie pływać, tylko wskakujesz mu na pomoc". Irena Sendlerowa została odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, a w latach 2007 i 2008 została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.  

              Wszystkich Świętych. Grób Ireny Sendlerowej utonął w morzu zniczy 

              Widok grobu Ireny Sendlerowej, który znajduje się na warszawskich Powązkach, przyprawia jednocześnie o dumę i wzruszenie. W dniu Wszystkich Świętych nagrobek zdobią dziesiątki pięknych zapalonych zniczy i kwiatów. Znalazła się tam również wiązanka od pracowników i uczniów szkoły, której Sendlerowa jest patronką. Polacy z całą pewnością nie zapomnieli o bohaterskich działaniach Ireny Sendlerowej. 

              https://goniec.pl/widok-grobu-ireny-sendlerowej-we-wszystkich-swietych-wyciska-lzy-uratowala-dwa-i-pol-tysiaca-swiatow-bb-wij-011123 

          • Bon za śmieci
            • Bon za śmieci

            • Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!

              Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 

              W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! 

               Uwaga: Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

              ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!

              Termin akcji: 07-17.11.2023r. Akcję koordynuje Pani Joanna Piorowska

               

              Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach sprzęt należy zostawić w garażu przy szkole – wjazd na teren od ulicy  Szkolnej

               

              Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

               

              Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

              1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące

              2. Chłodziarki, zamrażarki

              3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności

              4. Pralki, suszarki do ubrań

              5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki

              6. Piece elektryczne

              7. Elektryczne płyty grzejne

              8. Mikrofalówki

              9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności

              10. Elektryczne urządzenia grzejne

              11. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych

              12. Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne

               

              Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

              1. Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące

              2. Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych

              3. Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań

              4. Tostery, frytkownice

              5. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań

              6. Noże elektryczne

              7. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała

              8. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu

              9. Wagi

              10. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

               

              Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

              1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze

              2. Jednostki drukujące, drukarki

              3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura

              4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki

              5. Puste cartridge do drukarek

              6. Notepady

              7. Sprzęt kopiujący

              8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania

              9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe

              10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną

              11. Terminale i systemy użytkownika

              12. Faksy, telefaksy 13. Telefony (bezprzewodowe, komórkowe) automaty telefoniczne

              14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne

              15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

               

              Sprzęt audiowizualny

              1. Odbiorniki radiowe

              2. Odbiorniki telewizyjne

              3. Kamery video (sprzęt video)

              4. Sprzęt hi-fi

              5. Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku

              6. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

               

              Narzędzia elektryczne i elektroniczne

              1. Wiertarki, piły

              2. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub

              3. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań

              4. Narzędzia do rozpylania

              5. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych

              6. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

               

              Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

              1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe

              2. Kieszonkowe konsole do gier video, gry video

              3. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi

              4. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

               

              Przyrządy do nadzoru i kontroli

              1. Czujniki dymu

              2. Regulatory ciepła

              3. Termostaty

              4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym

               

              Automaty do wydawania

              1. Automaty do wydawania napojów gorących

              2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami

              3. Automaty do wydawania produktów stałych

              4. Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty

              5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

               

               Baterie i akumulatory

              1. Baterie i akumulatory ołowiowe

              2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe

               

              WAŻNE! Zbieramy wyłącznie tusze atramentowe, nie odbieramy tonerów. 

               

          • Szkoła pamięta
            • Szkoła pamięta

            • W roku szkolnym 2023/24 podjęliśmy szereg akcji, które mają przypominać, jak ważna jest wolność i pamięć o tych, kórzy byli przed nami. 

              W październiku i listopadzie zaplanowane zostały w szkole akcje charytatywne, apele, konkursy, które mają przypominać uczniom o potrzebie pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

              Przedsięwzięcia te realizowane są w ramach akcji "Szkołą Pamięta" oraz jako część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 

              1. Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia - akcja charytatywna, która ma na celu zebranie i podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej. Dzięki pośrednictwu Telewizji Wrocław znicze przekazywane są na polskie cementarze na Kresach.

              2. Apel na część Patronki szkoły Ireny Sendlerowej - klasy 7a i 7b oraz szkolny zespół muzyczny przygotowały wzruszający apel o Irenie Sendlerowej.

              3. Złożenie wieńca na grobie Patronki na warszawskich Powązkach - co roku 1 listopada przekazujemy kwiaty dla Ireny Sendlerowej.

              4. Konkurs plastyczny - portret Ireny Sendlerowej. 

              5. Konkurs "Do Hymnu" - 7 listopada wzięliśmy udział w przesłuchaniu konkursowym przed komisją Narodowego Centrum Kultury. 480 uczniów szkoły z klas 0-VIII w ogólnopolskim konkursie zaprezentowało Hymn, Rotę i pieśń "My, Pierwsza Brygada".

              6. 10 listopada uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

              7. 8 listopada - udział uczniów kl. 0-III w konkursie "Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości".

              8. Wykonanie przez uczniów kl. IV-VIII plakatów o tematyce patriotycznej oraz kotylionów.

              9. Szkolny konkurs recytatorski "Strofy i Ojczyźnie".

               

          • Wygrała 2a
            • Wygrała 2a

            • Konkurs na najbardziej pomysłową relację z akcji "Przerwa na czytanie" wygrała klasa 2a Pani Agaty Klimkowskiej. 

              Klasa 2a wygrała konkurs, bo nie dość, że przesłali naprawdę oryginalne fotki konkursowe, to w akcję czytania na przerwie zaangażowała się bez wyjątku cała klasa. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała nagrodę - bon na pizzę. Mamy nadzieję, że klasowa wyprawa na małe co nieco będzie bardzo udana.

              "Przerwa na czytanie odbywa się już po raz VII, a obecna edycją była IV międzynarodową. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 2400 szkół. W tym roku w naszej szkole w akcję zaangażowało sie 380 osób. Dokładne wyniki ogólnopolskiej akcji poznamy 10 grudnia 2023 r. 

              Na wyróżnienie poza klasą zasługuje również klasa 4a.

              ​​​​​Pomysłowością i zaangażowaniem wykazały się również klasy 2b, 2c, 3b, 5b, 5c, 6b i 6c. Dziękujemy wszystkim, którzy 23 pażdziernika czytali na przerwie.

          • Dla patronki
            • Dla patronki

            • Dziś uczcicliśmy pamięć naszej Patronki. Wzruszający apel o Irenie Sendlerowej przygotowały klasy 7a, 7b i szkolny zespół muzyczyny.

              Podczas apelu odśpiewaliśmy polski hymn i hymn naszej szkoły o Irenie Sendlerowej. Podczas swojej przemowy Pani Dyrektor podkreślała, jak dumni możemy być mając za swoją patronkę osobę tak odważną i tak altruistyczną. KLasy 7a i 7b przygotowane przez Panią Martę Konopnicką i Agnieszkę Sosińską zaprezentowały trudne, a zarazem wzruszające teksty i wiersze. Ucznowie przywoływali też cytaty z wypowiedzi naszej patronki. Apelowi towarzyszyła wsytawa portretów Sendlerowej wykonych przez uczniów. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach
      • 71 314 11 25 sekretariat wew. 10 lub kom. 512 532 870; dyżurka wew. 13; psycholog wew. 20; pedagog wew. 21; logopeda wew. 16; higienistka wew. 15; biblioteka wew. 18;
      • Dobroszyce 56-410, ul. Parkowa 5, 56-410 Dobroszyce Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych